Yıldız Futbolcuya Alışveriş Merkezinde Asitli Akın

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Malezya’da milli futbolcu Faysal Halim, Kuala Lumpur’da asitli hücuma uğradı. 25 yaşındaki Halim, taarruzda ağır yaralandı ve bir hafta ağır bakımda kaldı.

Faysal Halim, ağır bakımdan çıkarıldı fakat tedavisi hastanede devam ediyor. Bedeninde oluşan önemli yaralar nedeniyle Halim’in bir süre daha hastanede kalması gerekecek.

Polis, Halim’e yönelik hücumun nedenini ve son devirde futbolculara yönelik atakların birbiriyle ilişkili olup olmadığını şimdi çözemedi.

Halim’e yapılan saldırı, üç gün önce bir çift soyguncunun başka bir milli oyuncu olan Ahyar Raşid’e demir çubukla saldırmasından sonra gerçekleşti. Raşid yaralanmış ve parası çalınmıştı.

Benzer bir taarruzda da Şefik Rahim, arabasının ön camını kıran çekiçli bir adamın saldırısına uğramıştı. Rahim yara almadan kurtulmuştu. Rahim’in kulübü, bu olayın ardından oyuncular için güvenliği artırmıştı.

GÜVENLİK ENDİŞELERİ ARTIYOR

Futbolculara yönelik artan saldırılar, oyuncuların güvenliği konusunda endişeleri artırıyor. Selangor Futbol Kulübü, Halim’in güvenliği nedeniyle, Malezya futbolunun dönem açılışı olan Charity Shield maçından çekildi.

FEDERASYON MUHAFAZA ÖNERİSİ GETİRDİ

Malezya Futbol Federasyonu, geçen hafta oyunculara muhafaza tutmalarını tavsiye etti. Federasyon Başkanı Hamidin Mohd Amin, tüm oyuncuların müdafaa tutacak maddi imkana sahip olmasa da, bilhassa dikkat çeken yıldız oyuncular için bunun mantıklı bir fikir olduğunu söyledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir