İsrailli Tarihçi Pappe, Hamas’ı Desteklediği Argümanıyla FBI Tarafından Sorgulandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrailli tarihçi Profesör Ilan Pappe, ABD’nin Detroit Metropolitan Havaalanı’nda “Hamas destekçisi” olduğu argümanıyla Federal Soruşturma Ofisi (FBI) tarafından 2 saat sorguya çekildiğini belirtti.

Pappe, Facebook hesabından havaalanındaki sorguya ait açıklamalarda bulundu.

FBI çalışını iki kişi tarafından Detroit Metropolitan Havaalanı’na vardığında 2 saat sorgulandığını ve sorgu sırasında telefonunun elinden alındığını anlatan Pappe, sorular karşısında şaşkınlığa uğradığını belirtti.

Pappe, “‘Hamas destekçisi misin? İsrail’in Gazze’de soykırım yaptığını düşünüyor musun? Çatışma için tahlilin nedir?’ gibi sorular sordular.” ifadesini kullandı.

FBI’ın, ABD’deki Arap ve Müslüman arkadaşlarının kimler ve ne kadar yakın olduklarını sorduğunu aktaran Pappe, FBI çalışanlarının, İsrailli yetkililer olduğunu düşündüğü kişilerle uzun süre telefonda konuştuklarını söyledi.

Pappe, telefonundaki bütün bilgilerin kopyalandıktan sonra gitmesine izin verildiğini kaydetti.

İsrailli tarihçi Profesör Ilan Pappe, 8 Mart’ta, merkezi İngiltere’de bulunan İslami İnsan Hakları Kurulunda, İsrail’in Gazze’ye yönelik akınlarının “Filistin tarihinin en karanlık anı olabileceğini” belirterek, “Yaşananlar, tarihe siyonist projenin sonunun başlangıcı olarak geçecek.” demişti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir