Halk inanışı konutta açık bir şemsiyeyi kurutmayı neden yasaklıyor: Çok az kişi bunu biliyor !

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Neden açık bir şemsiyeyi iç yerde kurutamazsınız ? Halk işaretleri

Atalarımız ortasında kuşaktan nesile aktarılan şemsiyeyle ilgili pek çok değişik işaret var. Yani örneğin uzun vakittir yatağın üzerine yerleştirilemeyeceğine yahut içeride açılamayacağına inanılıyordu. Beşerler muhakkak inançları bu eşyanın rengiyle ilişkilendirir. Yeşil bir şemsiyenin ferdî ömürde yetenek getirdiğine dair bir inanç var, bu yüzden evlenmeyi hayal eden bir kız için onu satın almak daha düzgün. Pek çok rengin bulunduğu gökkuşağı şemsiyesi pek çok hoş anı beraberinde getirebilir.

Peki neden açık bir şemsiyeyi iç yerde kurutamazsınız? Halk işaretleri bu hususta ne söylüyor?

Atalarımız uzun vakittir konutta bir şemsiye açarsanız bunun sahibine sırf sorun ve sorun getireceğine inanıyordu. İnancın birebir vakitte pratik bir temeli de vardır. Daha evvel şemsiyeler, vakitle esneyebilen ve su itici özelliklerini kaybedebilen hayli ağır bir gereçten yapılıyordu. Bu nedenle açık biçimde kuruduktan sonra bu türlü bir şemsiye artık gayesine uygun kullanılamazdı.
Şemsiye artık yağmura karşı korumazsa kıyafetler ıslanır, kişi hipotermi geçirir ve çok hastalanırdı. O vakitler kaliteli kıyafetlerin maliyeti epey yüksekti ve bu nedenle hasarlı eşyalar tıpkı vakitte maddi kayıplara da yol açıyordu.

Günümüzde şemsiyeler deformasyona sağlam kumaşlardan yapılmaktadır ve bu nedenle bu hususun dikkatli kullanılması artık geçerli değildir. Lakin halk işaretleri hala hayatta.

İnsanlar kapalı bir yerde açık bir şemsiyenin berbat talih ve küçük kahırlar getireceğine inanırlar. Ayrıyeten meskenin ruhlarını da rahatsız edeceğine inanılır, onlar da bunun için küçük yaramazlıklar yapabilirler: yanmış bir pasta, dökülmüş tuz, kırık bir vazo, kırık bir ayna vb. Pratik açıdan bakıldığında, odada kuruyan açık bir şemsiye hem aile üyeleri hem de evcil hayvanlar için mani teşkil ediyor.

Astroloji, taroloji, numeroloji, kehanet, kehanet, molfarstvo, medyumlar bilim değildir ve varsayımlar her zaman% 100 gerçekleşmez. Bilgi birden fazla vakit eğlendirici niteliktedir, bu nedenle ciddiye alınmamalıdır lakin sadece her insanın, hayatını daha uyguna yanlışsız değiştirecek ruh ve ilham gücüne sahip olması durumunda yaratıcısı olabileceği olayların mümkünlüğü olarak ele alınmalıdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir