Squid Game’in ikinci dönem yayın tarihi belirli oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eylül 2021’de Netflix’te birinci dönemi dokuz kısım olarak yayınlanan Squid Game’in ikinci sezonuyla ilgili yeni haberler geldi.

Güney Kore dizisinde Seong Gi-hun’u canlandran Lee Jung-jae, dizinin hayranlarını sevindiren açıklamayı yaptı. Oyuncu, açıklamasında ayrıntı vermese de “Aralık ayında yayınlanacak” dedi.

Netflix şimdi ikinci dönemin prömiyer tarihini resmi olarak yayınlamadı fakat eş CEO Ted Sarandos, yeni dönemin 2024’ün ikinci yarısında yayınlanacağını söylemişti.

Netflix, “Squid Game”in ilk sezonunu Eylül 2021’de yayınladı. Hwang Dong-hyuk tarafından yaratılan dizi, 456 oyuncunun bir dizi çocuk oyunu aracılığıyla yaklaşık 3,3 milyon dolar ödül için yarıştığı bir müsabakayı mevzu alıyor. Lakin müsabakanın ucunda yalnızca para yoktur, vefat de vardır.

Dizi, büyük bir fenomen oldu ve datalarına nazaran, izlenme saati bakımından platformun bugüne kadar en çok izlenen dizisi oldu. Dizi ayrıyeten eleştirmenlerden de büyük ilgi gördü.

2022’de 14 Emmy ödülüne aday gösterildi ve Hwang’a verilen direktörlük mükafatı de dahil olmak üzere bunlardan altısını kazandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir