Seçtiğiniz resme nazaran Sigmund Freud sizin hakkınızda ne sıkıntısı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ancak fotoğraflara dikkatli bakmayın, tahlil etmeyin, birinci izlenime odaklanın.

Freud senin hakkında ne sıkıntısı?

1 numaralı resmi seçtiyseniz

Psikanalizin yaratıcısı muhtemelen size şunu söyleyecektir:
“Çok büyük bir mizah anlayışı kaynağınız var. Latifeler, kahkahalar, her şeyin en güzeli olduğunu anlamak, sevinçli ve onurlu yaşamanıza yardımcı olacaktır. Fakat mizahı maskelemek için kullanmayın. Bu hususta açık kelamlı olmayı öğrenin, olumsuz hislerden, gözyaşlarından utanmayın. En tehlikeli şey bunları kendinize saklamaktır.

Seçiminiz fotoğraf 2 ise
Çoğu vakit beşerler memnunluğu, minimal de olsa hayali bir istikrarla değiştirirler.
İnanılmaz derecede pratiksiniz, bir kere daha risk almamaya çalışıyorsunuz. Önümüzdeki gün için size itimat duygusu verir. Fikirlerinizi ve potansiyelinizi gerçekleştirmek için çok çalışıyorsunuz, gayret harcıyorsunuz. İnsanları rahatsız etmemeye, hatta güzel olmayan bir gerçeği latife olarak sunmamaya çalışın.

3 numaralı resmi seçerseniz
Psikanaliz müellifi size şöyle diyebilir: “Dikkatinizi başka konulara çevirirseniz acı kaybolur. Acıya ne kadar önem verirseniz, acı sizi o kadar yok eder. Bu prensibe dikkat edin. Bu sayede evren önemli bir mesaj vermek ister. Hayatınızdaki olayları farklı yönlerden değerlendirin, olumlu anları arayın.”

Seçiminiz 4 numaralı fotoğraf ise
Sevdiğimizde hayatta en savunmasız ve açık oluruz. Bilinçaltınız çeşitli endişelere epeyce yatkındır. İnsanları hayatınızdan çıkarmak sizin için zordur. Freud’un tavsiyesi yardımcı olacaktır: “Bir kişinin en azından kendine karşı dürüst olması önemlidir.”

5 numaralı resmi seçtiyseniz
Fikrinizi dinledikten ve hangi resmi seçtiğinizi öğrendikten sonra psikanaliz muharriri size şöyle diyebilir: “Çoğu insanın hayatta gerçeğe ihtiyacı yoktur. Yanılsamalara ihtiyaçları vardır çünkü onlar olmadan yaşayamazlar. Çevrelerindeki dünya Çok çeşitlidir, çok yönlülüğünü tanımaya çalışın. Sahip olduklarınıza şükretmeyi unutmayın. Ancak alaycılığınıza dikkat etmek önemlidir.

6 numaralı resmi seçtiyseniz.
Freud sizin hakkınızda şunları söylerdi: “Bir bayan için sevmek, sevilmekten çok daha kıymetlidir. Sevdiğiniz şeye inanılmaz derecede bağlısınız. Gayenize ulaşmak için her türlü manisi aşmaya hazırsınız. Bunun olması mümkün. Sadece büyük beşerler bir çocuğun davranışının ögelerini tüm hayatları boyunca kendi içlerinde tutabilirler. Geçmişinizden pişmanlık duymayı bırakın. Kendinize daha fazla vakit ayırın, içinizdeki çocuğa uygun bakın.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir