Koreli bayanlar , bundan ötürü plajda giyinik takılıyorlar !

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cevap tam olarak üstte belirtilen değişen standartlarda yatmaktadır. Öbür birçok Asya ülkesi üzere Kore halkı için de beyaz ve soluk cilt hoş kabul ediliyor. Bu yüzden Batı kültürlerinin temsilcilerine hayal ettikleri bronz cildi veren güneş ışınlarından çok âlâ korunuyorlar. Bu ayak standardı nedeniyle Asya’nın birçok ülkesinde cilt beyazlatıcı kremler sıcak ekmek gibi üretilip satın alınıyor.

Dünyaca ünlü Korelilerin güzelliklerini korudukları, çok abartılı olan kedi kremleri ve çeşitli cilt terapilerini sunmayan eczane neredeyse yok. Koreliler yüzlerini genç, formda ve güzel tutmak için inanılmaz çaba harcıyorlar.

Batılılar , çok çeşitli bronzlaştırıcı kullanırken, Doğu’da tam zıddını yapıyorlar. Lakin bu kremler değerlidir, bu yüzden Asyalılar plajda keyifli bir gün geçirirken bile bedenlerinin her yerini kapatmayı tercih ederler.

Güney Kore’de beyaz tenli olma arzusunun Batı kültüründen geldiğine ve Korelilerin mümkün olduğunca Batı Avrupalılara benzemek istediklerine inanıyor. Ancak bu doğru değil. Kore kültüründe soluk ten kültü yüzyıllardır, hatta Avrupalılar Asya’nın bu kıyılarına ulaşmadan evvel bile varlığını sürdürüyordu.

Asya kültürlerinde soluk deri, güçlü ve saygın bir aileden geldiğinizin işaretidir.

İşte tam da bu nedenlerden ötürü zenginlerin ve orta sınıfın temsilcilerinin ciltleri soluktu. Birebir vakitte, fakir ve düşük gelirli beşerler dışarıda çalışmaya gittikleri için çiftliklerde, hayvan ve hayvanlarla ilgilenirken esmerleşirler.Ağır fizikî işler yaparken sıcak havalarda daha rahat uyuyabilmeleri için kıyafetleri daha kısaydı. Bu yüzden koyu tenliydiler. Münasebetiyle geçmişte bir kişinin kökenini ve statüsünü deri rengine nazaran belirlemek çok kolaydı.

Bir vakitler Kore kültüründe soluk ve beyaz cilt dilek edilir ve popülerdi. Enteresan olan bu durumun bugüne kadar devam etmesi. Beyaz cilt Korelilerde gençliği, zenginliği ve öbür birçok olumlu özelliği simgelemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir