Emniyet Kemerinin Arabanın Geçmişini Döktüğünü Biliyor Muydunuz?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emniyet kemerinin yalnızca araç kullanırken can güvenliğini muhafazaya değil daha farklı dört hayati işlevi da yerine getirdiğini biliyor muydunuz?Bir toplumsal medya kullanıcısı emniyet kemerinin fonksiyonlarını ve bizlere verdiği ipuçlarını görüntü çekerek şu sözlerle anlattı:

“Emniyet kemerleri yalnızca araç kullanırken can güvenliğini sağlamaz. Birebir vakitte dört hayati sırrı daha vardır. Birincisi aracınız yolda bozulmuşsa ve yardım gelemeyecekse emniyet kemeri hayat kurtarıcı olabilir. Öncelikle emniyet kemerinizi sonuna kadar çekip kapıyı kapatın. Akabinde omuzunuzdan geçirdiğiniz emniyet kemeriyle sağ eliniz direksiyonu denetim ederken aracınızı inançlı bir yere çekebilirsiniz.

İkincisi araç satın alırken dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var. Emniyet kemerinizi sonuna kadar çekin ve kemerin üst kısmını denetim edin. Üst tarafta küf yahut um görürseniz bu aracın suda hasar görmüş olabilme ihtimali yüksektir. Satın alım yapacaksanız buna dikkat edin.

Üçüncü olarak araç satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir başka kıymetli nokta ise tekrar emniyet kemerinin üzerinde gizli. Emniyet kemerinin üretim tarihine dikkat edin. Yolcu kapısını açarak görebileceğiniz araç markasının üretim tarihiyle kemerin üretim tarihi uyuşmuyorsa aracın kaza geçirme ihtimali yüksektir.

Son olarak; şayet aracınızda sıkışıp kaldıysanız ve dışarı çıkamıyorsanız emniyet kemerinin tokasıyla camı kırabilir ve kurtulabilirsiniz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir