Cem Yılmaz’a Şok Suçlama! Reklamları Durdurma Cezası Geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medyayı aktif kullanan ünlü komedyen Cem Yılmaz hakkında şoke eden bir suçlama gündeme geldi.

Cem Yılmaz’ın sosyal medyada örtülü alkol reklamı yaptığı iddia edildi. Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu, Yılmaz’ın hesabında çeşitli alkollü içecek eserlerinin markası ve ayırt edici ögelerinin görülecek biçimde kullanıldığını, talep yaratıcı imaj ve imalar kullanılarak yasak olmasına karşın bu eserlerin reklamının yapıldığını belirledi.

Kurul, Yılmaz’a reklamları durdurma cezası verdi.

Sabah gazetesinin haberine göre bahsi geçen görüntülerde reklam olduğu açıkça belirtilmeksizin veya ‘sponsor, işbirliği’ gibi herhangi bir açıklayıcı ifade kullanmaksızın kişisel beğeni ve deneyimlerin aktarılması olarak lanse edilen bir formatta paylaşım yapıldığı ve bu durumun örtülü reklam biçiminde gerçekleştiği tespit edildi.

Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu, yaptığı incelemelerde Cem Yılmaz’ın toplumsal medya paylaşımlarında, alkollü içecek eserlerinin markası ve başka ayırt edici ögeleri görülecek ve fark edilecek biçimde manzaralar kullandığını, böylece paylaşımlarda talep yaratıcı manzara ve imalar kullanılarak mevzuat gereği yasak olmasına karşın alkollü içecek eserlerinin reklamını gerçekleştirdiğini belirledi.

Kurul, Cem Yılmaz’a reklamları durdurma cezası verirken, Yılmaz’ın toplumsal medya hesabından paylaştığı alkollü içerikleri kaldırması gerekecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir