Çamaşır makinesinde asla bir ortada yıkamamanız gereken çamaşırlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelin asla yıkamamanız gereken şeylerin neler olduğuna bakalım:

• Renkli motifli ve beyaz giysiler

Pek çok kişi beyaz çamaşırlarını rengarenk desenlere sahip beyaz çamaşırlarla birlikte yıkıyor. Lakin bu güzel bir fikir değildir zira renkler giysinin yahut öteki beyaz giysilerin açık renkli kısımlarını lekeleyebilir . Örneğin beyaz ve siyah olan bir gömleği yıkamak istiyorsanız onu beyaza değil renkli yıkamaya koyun. Ve en emniyetli sonuç, kuşkulu kıyafetleri elde yıkamanız olacaktır , yani. giysinin beyaz mı, siyah mı yoksa renkli mi olduğu konusunda tereddüt ediyorsanız, elde yıkayın.

• Kot pantolon ve bluzlar

Bluzların birçok havadar kumaşlardan ve ince pamuklu, saten ve ipek üzere ince kumaşlardan yapılır. Kot pantolon üzere ağır çamaşırlarla birlikte çamaşır makinesine koyarsanız ziyan görebilirler. Yıkama sırasında kalın denim bluzun narin kumaşına sürtünecek ve hatta onu yırtabilecektir. Bu nedenle bluzlarınızı saklayacaksanız kot yahut kot pantolonlarla birlikte yıkamayın.

• Kaba örgülü hırkalar ve kazaklar ve öbür renkli çamaşırlar

Örme yahut tüylü materyal içeren giysiler öbür giysilerle yıkanmamalıdır zira yıkama sırasında kıllar ve lifler koparak başka giysilerinize yapışabilir . Daha sonra saçınızı tek tek temizlemek zorunda kalmamak için hırkalarınızı ve kazaklarınızı öteki çamaşırlarınızdan başka yıkamanız daha düzgün olur.

• Fermuarlı giysiler ve kaliteli kumaşlardan yapılmış giysiler

Narin kumaşlardan yahut yünden yapılmış bluz ve kazakları fermuarlı olanlarla birlikte yıkamamalısınız. Yıkama sırasında fermuar yüne dolanabilir yahut ince kumaşlarda delik açabilir. En sevdiğiniz kıyafetlerinizi mahvetmemek için fermuarlı olanları narin ve yünlü kıyafetlerden ayırın .

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir