Aziz Yıldırım, Neden Başkanlığa Aday Olduğunu Açıkladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fenerbahçe’de yapılacak olağan seçimli genel kurul öncesinde başkan adayı Aziz Yıldırım açıklamalarda bulunuyor.

Aziz Yıldırım’ın açıklamaları:

“Kimseyle hengame etmeyeceğim dedim lakin benimle hengame ederlerse ederim. Bizim kederimiz Fenerbahçe’nin şampiyon olması. Şampiyonluklar kulüpler, camiaları, güç olarak büyütüyor. 6 sene önce ben ayrılırken Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş hepsi Aziz Yıldırım gitti Türk futbolu kurtuldu diyorlardı. Şimdi Aziz Yıldırım gelsin Türk futbolunu kurtarsın diyorlar.

Fenerbahçe’nin hiçbir vakit para sonu olmaz. Ben niçin halka açtım bu kulübü? Yapardım binlerce kişiyi üye, ölene kadar lider olurdum. ‘1 Milyon Üye’ kampanyası başlattım. Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük STK’larından biridir. Fenerbahçe’nin istemediği hiçbir şey olmaz. Ne zaman, birleştiği zaman. Birleşmezse Fenerbahçe’den de bir şey olmaz. Benim başkanlığımda 4 sene şampiyonluk olamadık. Sebeplerinden biri de mahkemeler.”

“BAŞKAN OLMA NİYETİM YOKTU”

“Neden lider olduğumu açıklayayım. Başkanlığa niyetim yoktu. Keyfim yerinde. Para da kazanıyordum. Fakat Fenerbahçe’de bazı sıkıntılar var, onu gördüm. Arkadaşlarıma ‘Biriniz aday olun, yürüyelim’ dedim. ‘Sen varken olmayız’ dediler. O yüzden mecbur kaldım. Çünkü 20 sene başkanlık yaptım. 6 sene lig şampiyonu olduk hem de zor günlerde. 20 sene idare ettik.”

“Mevcut kulüp başkanının çalışmalarına engel olmadık. Muhalefet olmadık, sessiz kaldık. Konuştuğumuz zaman da camianın birlik ve beraberliğine dikkat çektim. Ocak 2024’ten bu yana daima sükunet daveti yaptım. Topluluğumuzu Futbol ekibimizin gerisinde durmaya çağırdım. Bu hafta derbiyi kazanacağız ve yeni bir süreç başlayacak.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir