Usta Oyuncu Ali Sürmeli’nin Meskeni Gündem Oldu! Bakın Kaça Almış

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tiyatro ve sinema oyuncusu olarak tanınan Ali Sürmeli kentin kalabalığında uzakta bir hayat sürüyor. Kuzey Ege’nin en hoş bölgelerinden Assos’ta yaşayan Ali Sürmeli’nin tabiatla iç içe konutu dikkat çekiyor.

42 yıldır Assos’taki Kadırga Koyu’nda yaşayan Ali Sürmeli yaşadığı hayata dair merak edilenleri anlattı. Bir arsa içinde tek katlı bir ahşap konutta yaşayan usta oyuncu çocukluğundan beri daima sürgün halinde yaşadığını anlatarak “81 yazında buraya geldim, arkadaşımın evini yapmıştık, elektriği çekiyorum. Biz geldiğimizde sadece eşekler vardı. Ama bir uykusu var, Bingöl’de yaylada yatıyorsun…” dedi.

Deniz Sarı’ya konuk olan Ali Sürmeli konuşmasının devamında ise “Kadırga’da bu sene 41. yılım… 1+0 ahşap bir konut. 6 dönüm burayı aldım,12-13 sene evvel… 6 dönüme hiçbir şeye müsaade yok dediler. O vaktin parası 100 bine bu 6 dönümü almışım, yan tarafı yalvar yakar istedik, 7 dönüme 200 istedi. 13 dönümü 13 sene evvel 300’e aldım, bin dolarmış… Akademi kuracağız o vakit, fakat gaz veren herkes kenara çekildi. Planladım bundan 12 tane koyacağız haydi el atın, yok! Keçi sürüsü dağıldı bu türlü kaldı” açıklamasında bulundu.

Usta oyuncu Ali Sürmeli “Mütevazi diyor herkes lakin lüks yaşıyorum. İçeride Hilton banyosu var” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir