Mayıs Gelmesine Karşın Birçok Çiçek Açmadı! Açmayan Çiçeklere Düzgün Gelen Tek Şey

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bahar geldi lakin birtakım çiçekler hala açılmadı mı? Endişelenmeyin, zira çiçeklerin daha süratli açılmasını sağlayacak birkaç ipucu vermek istiyoruz.

UYGUN BAKIM İLE ÇİÇEKLERİNİZİ CANLANDIRIN

Çiçeklerinizin bulunduğu ortamın sıcaklığını denetim edin. Kimi çiçek tipleri belli bir sıcaklık aralığında daha süratli bir halde açılır. Ülkü sıcaklık aralığında tutmaya ihtimam gösterin.

SULAMAYA İHTİMAM GÖSTERİN

Çiçeklerinizi tertipli olarak sulayın ve toprak nemini denetim edin. Uygun gübreleme ile bitkilerin besin gereksinimlerini karşılayabilir ve sağlıklı bir büyüme sağlayabilirsiniz.

GÜNEŞ IŞIĞINDAN YARARLANIN

Çoğu bitki, direkt güneş ışığı alan bir ortamda daha düzgün gelişir. Çiçeklerinizi güneş ışığı alan bir pozisyona yerleştirmeye ihtimam gösterin.

YENİ BAKIM YÖNTEMLERİ

Yemeklerde kullanılan kuru maya çiçekler için âlâ gelebilir. 3 litre suya bir yemek kaşığı kuru maya koyup karıştırın ve çiçekleri sulayın. Su direkt toprağa sıkılmalı. Haşlanan zerzevat suyu da çiçeklerin muhtaçlıklarını karşılayabilir.

SUYUN KALİTESİNE DİKKAT EDİN

Çeşme suyu yerine içme suyu yahut maden suyu kullanın. Maden suyunun ağzı açık formda iki gün bekletildikten sonra çiçeklere verilebilir. Her sulamada maden suyu kullanmaktan kaçının ve ölçüsünü bir fincanı geçmeyecek formda ayarlayın.

ÇİÇEKLERİNİZİ CANLI TUTUN

Bu ipuçlarıyla çiçeklerinizi canlı tutabilir ve baharın hoşluklarını daha fazla yaşayabilirsiniz. Unutmayın, her çiçeğin farklı muhtaçlıkları olabilir, bu nedenle onları yakından takip etmek ve gereken ihtimamı göstermek kıymetlidir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir