Aziz Yıldırım’ın Adaylığı Galatasaray’ın Seçimlerinde Krize Neden Oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, Haziran ayında yapılması planlanan Seçimli Genel Kurul’da aday olacağını duyurdu. Ancak Yıldırım’ın adaylığını açıklaması Galatasaray’da da kaosa neden oldu. Yeni başkanını seçmeye hazırlanan sarı-kırmızılı camiada Dursun Özbek’in grubunun Erden Timur olmadan Aziz Yıldırım’la masada baş edemeyeceğine dair bir inanışın olduğu iddiaları öne sürüldü.

Camianın önde gelen isimleri Erden Timur’un mutlaka listede Sportif AŞ’de olması gerektiğinin altını çiziyor. Ayrıca Abdurrahim Albayrak’ın da Aziz Yıldırım’la savaşta Özbek’in cephesinde yer almak zorunda olduğu tabir ediliyor.

SÜHEYL BATUM’UN YÖNETİMİ ÖNE GEÇTİ

Süheyl Batum’un ise lider olarak olmasa da Ünal Aysal ve Alp Yalman’la beraber Aziz Yıldırım’a daha çok baş tutabileceği tez edildi. Aziz Yıldırım’ın başkan adaylığını açıklaması bir anda Galatasaray’da seçimler için Batum’u, Aysal ve Yalman opsiyonlarıyla Özbek’in önüne geçirdi. Özbek kısa müddet içinde Timur ve Albayrak’ı ikna edemezse, Batum’un seçimi kazanabileceği savları ortaya atıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir