Hız Rekorları Kırıyor, Yakıtsız Gidiyor Henüz Fiyatı Hâlâ Yüksek Seviyelerde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa merkezli velomobile üreticileri, Amerika pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Velomobile’ler, pedal çevirerek hız rekorları kıran ve yakıtsız taşımacılığa odaklanan bir dönemin nostaljisini yeniden canlandırıyor. Ancak, bu teknolojik harikaların fiyatları hala yüksek seviyelerde seyrediyor.

ARAÇ TANIMI VE DENEYİM

Velomobile Bülk, bisiklet sürmeyi sevenlerin ilgisini çekiyor. Kaputunun üzerindeki buğu önleyici kaplama ve artırılmış diz boşluğu, konforlu bir sürüş sunuyor. Ancak, sürüş deneyiminde bazı tuhaflıklar yaşanıyor. Örneğin, hafif yokuş aşağıda bile hava akışını hissetmemek ve fren uygulamadığınızda dalgalanmanın azalmaması gibi durumlar dikkat çekiyor.

img-1374-980x743.jpg

VELOMOBİLE HAYALİ

Velomobile’ler, çocukluk hayallerini gerçeğe dönüştüren araçlar olarak görülüyor. Ancak, fiyatlar hala bir engel teşkil ediyor. Standart modellerin 8.000 ila 10.000 dolar arasında olduğu düşünüldüğünde, geniş kitlelere hitap etmek biraz zorlaşıyor. Bununla birlikte, Avrupa’da yaygın olan bu araçların Amerika’da da popülerlik kazanması umut verici.

VELOMOBİLE DÜNYASI

Velomobile’lerin popülerliği artarken, Amerika’daki bayi sayısının artması bekleniyor. Şu anda sadece iki bayinin velomobile sattığı biliniyor ancak bu durumun değişebileceği düşünülüyor. Velomobile World gibi büyük satıcıların, test sürüşleri için indirimler sunması da potansiyel alıcıları cezbetmeye yardımcı olabilir.

img-1365-800x465.jpg

VELOMOBİLE BÜLK DENEYİMİ

Maryland-Pennsylvania sınırı yakınlarında Marc Rosen’a ait Velomobile Bülk ile yapılan kısa tur, bu araçların keyifli bir deneyim sunabileceğini gösterdi. Rosen, donanım hakkında detaylı bilgiler vererek merak edilen soruları yanıtladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir