iPad Pro’nun İçini Açtılar, İçinden Çıkan Hayran Bıraktı: İşte Apple’ın Sır Üzere Sakladığı Tasarım

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

iPad Pro iç tasarımı gözler önüne serildi. M4 çipi, yenilenen sensörler ve çift hücreli bataryasıyla dikkat çekiyor.

M4 çipinden gücünü alan 13 inç iPad Pro, gelişmiş özellikleriyle ön plana çıkıyor. Apple’ın mühendislik konusunda tepe yaptığı tablet, tıpkı vakitte şimdiye kadarki en ince Apple eseri olma unvanını barındırıyor. İşte iPad Pro iç tasarımı.

İPAD PRO İÇ TASARIMI HAYRAN BIRAKTI

Bir YouTuber tarafından hazırlanan görüntü, 13 inçlik iPad Pro’nun içini gözler önüne serdi. Buna nazaran Apple’ın da belirttiği üzere, iPad Pro’da ısıyı dağıtmaya yardımcı olan grafit katmanlar yer alıyor. Yüzde 20 oranında daha başarılı olan bu katmanlar, M4 için soğutucu vazifesi gören bakırla birlikte çalışıyor.

iPad Pro’nun iç dizaynında dikkat çeken öbür ayrıntılardan biri ise ön kamera ve Face ID sensörünün ekranın sağ tarafında pozisyonlandırılması oldu. Tabletteki mıknatıslar, Apple Pencil Pro ve yeni Magic Keyboard’u destekleyecek halde yine tasarlandı.

ÇİFT HÜCRELİ BATARYA, GELİŞMİŞ KAMERA VE HOPARLÖR

Ekranı çıkardıktan sonra gelişmiş hoparlör şoförlerini, daha ince kamera modülünü ve iki kısma ayrılmış çift hücreli bataryayı yakından görmek mümkün. M4 çipi de Apple logosuyla birlikte çıkıyor. Yalnızca 5.1 mm inceliğindeki aygıtın iç tasarımı epeyce başarılı görünüyor.

Yenilenen silikon işlemcilerin birinci modeli olan M4 çipi, 2. kuşak 3nm teknolojisiyle geliştirildi. Yeni CPU, M2 iPad Pro’ya kıyasla yüzde 50 daha süratli performans vadediyor. 4 performans çekirdeği ve 6 verimlilik çekirdeğine sahip. GPU ise 10 çekirdekli bir yapıya sahip, M2’ye kıyasla 4 kat daha süratli sürece sunuyor.

Yeni iPad Pro modelleri 256GB, 512GB, 1TB, 2TB depolama seçenekleriyle geliyor. 11 inç 45 bin 999 TL’den, 13 inç ise 59 bin 999 TL’den başlayan fiyatlarla sunulacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir