İçme suyunu konutta saklamanın en düzgün yolu nedir? Bu teklifler suyun birkaç ay boyunca taze kalmasına yardımcı olacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Suyu uzun müddet saklamak için farklı boyutlarda kaplar kullanmak en güzelidir. Ailede çocuklar yahut yaşlılar varsa, su toplamak için altı litrelik ağır bir şişeyi kaldıramayacaklardır.
Suyu depolarken birkaç kıymetli nüans dikkate alınmalıdır.
İçme suyu için besine uygun plastikten yapılmış kapların seçilmesi gerekir ve teknik hedefler için yağmur suyunu toplamak için bir kap uygundur.
Suyu depolamak için şeffaf şişeler almak daha düzgündür.
İçinde su bulunan kap karanlık, serin, ışıktan ve ısıdan uzak bir yerde saklanmalıdır.
Soğuk mevsimde su depolayacaksanız dışarıda saklamamalısınız. Konutta ısı yoksa suyu ısıtmak mümkün olmayacaktır.

Su altı aydan fazla saklanamaz, daha sonra değiştirilmesi gerekecektir.
Birkaç ay evvel depolanan suyu içecekseniz kesinlikle arıtılması gerekir.
Ne kadar içme ve teknik su depolanmalıdır: uzman tavsiyesi
Ne kadar su depolamanız gerektiğini anlamak için ailenizin ne kadar su tükettiğini hesaplamanız gerekir. Bir yetişkin için genel olarak kabul edilen standart normlara nazaran, bu:

Günde 3 litre – içmek ve yemek pişirmek için;
Günde 4 litre – hijyen için;
Günde 15-25 litre – tuvalet, duş ve el yıkama;
Evcil hayvanınız varsa ferdî olarak hesaplama yapmalısınız.
Bu, evcil hayvanlar için ne kadar suya gereksinim duyulduğunu hesaba katmaz. Ayrıyeten ailede yatalak hastalar, gebe bayanlar, bebekler, yaşlılar varsa norm iki katına çıkarılmalıdır.

Evde suyu arıtmanın en düzgün yolu nedir?

Aktif karbon. Bu deva, musluk suyunun güzel olmayan kokusu ve tadıyla kusursuz bir formda baş eder ve tüm ziyanlı kimyasal kirliliklerin giderilmesine yardımcı olur. Suyu arıtmak için gazlı bez alın ve içine birkaç etkin karbon tableti sarın. Düğümü bir şişenin yahut öbür bir su kabının tabanına yerleştirin. On saat sonra gazlı bezi çıkarın, su büsbütün arınacak, karakteristik su tadı ve kokusu kalmayacaktır. Kullanımı inançlı olacaktır.
Gümüş. Gümüş eşyalar, mücevherler yahut madeni paralar su arıtmaya uygundur. Bu metal bakteri yok edici özelliğe sahip olduğundan musluk suyunun paklığında son derece tesirli olacaktır. Suyu bu formda arıtmak için rastgele bir gümüş objeyi şişenin içine atıp 10-12 saat bekletin. Bundan sonra gümüşü çıkarabilirsiniz, su tüketim için büsbütün inançlı olacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir