Birden fazla Bulaşık Makinesinde Bu Fonksiyon Bulunur Lakin Çok Az Kişi Kullanır : Tıpkı Vakitte Vakitten Ve Güçten de Tasarruf Edin

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Paha biçilmez hizmetine karşın çoğumuz, yıkama süreci bittikten sonra yaşanan güzel olmayan durumu biliyoruz : bulaşıklar daima su damlıyor ve mutfak tezgahında ve tabanda su birikintileri bırakma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Lakin, bu günlük aygıtın mekaniğinde bulaşık yıkama tecrübenizi değiştirebilecek kolay fakat ustalıkla bir numara kapalıdır.

Bulaşık ikilemi

Yıkama döngüsü tamamlandıktan sonra, bulaşık makinesini açtığınızda, çoklukla pak lakin büsbütün kuru olmayan bulaşıkların bulunduğu buharlı bir iç kısım ortaya çıkar. Bilhassa fincanlar ve kaseler üzere içbükey yüzeylerde kalan bu nem rahatsız edici olabilir ve boşaltma sırasında ellerinize ve yere damlayabilir. Bu sorunun nedeni , bulaşık makinesinin tüm gayretlerine karşın suyun bir kısmının sıkışıp kaldığı ve yerçekimine direndiği kurutma evresinde yatmaktadır.

Çark Hilesi: Bulaşık Kurutmada Aydınlanma

İşte tekerlek numarası geliyor; bu ince ancak tesirli bir tahlil. Bu teknik, birçok bulaşık makinesi sahibinin gözden kaçırdığı bir özellik olan, yerleşik tekerlekler yahut kollar kullanılarak bulaşık makinesinin üst sepetinin pozisyonunun ayarlanmasını içerir. Standı yavaşça eğerek suyun drenajını sağlamış olursunuz .

Peki bunu nasıl yapmalı?

Üst rafın yanlarını denetim edin. Tekerlek yahut yükseklik ayarına imkan veren bir düzenek bulmalısınız.

Rafın ön kısmını yavaşça kaldırın ve rafın yavaşça aşağıya, kapıya hakikat eğilmesi için tekerlekleri kilitleyin. Bu pozisyon daha verimli su tahliyesini kolaylaştırır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir