ABD Kongresinde ‘Takma Kirpik’ Kavgası!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Adalet Bakanı Merrick Garland’in Kongre’nin çalışmasını engellediği teziyle Cumhuriyetçiler tarafından başlatılan soruşturmayla ilgili oturumda vekiller ortasında tartışma çıktı.

“TAKMA KİRPİKLERİN OKUMANI ZORLAŞTIRIYOR”

Aşırı sağcı görüşleriyle bilinen Cumhuriyetçi Greene, oturumun bir yerinde, o esnada kelam almış olan ve Garland’in bu soruşturmayla ilgisini sorgulayan Demokrat vekil Crockett’a “herhalde takma kirpiklerin okumanı zorlaştırıyor” kelamlarıyla sataşınca salon bir anda gerildi.

“NASIL CÜRET EDERSİN?”

Greene’nin sözlerine sert tepki gösteren Crockett, bu sözlerin “ırkçı” olduğunu savunarak kendisinden özür dilenmesi gerektiğini söyledi.

Salonda bulunan diğer Demokrat vekillerden Ocasio-Cortez de Greene’ye dönerek, “Bu kabul edilemez ve iğrenç. Bir kişinin fiziksel görünümüne saldırmaya nasıl cüret edersin?” dedi ve salondaki atmosfer daha da gerildi.

ÖZÜR DİLEMEDİ

Greene’nin sözlerini geri alması, bu sözlerin kayıtlardan çıkarılması ve Cumhuriyetçi ismin özür dilemesi gerektiğini savunan Ocasio-Cortez’in talebini pahalandıran komite üyeleri, Greene’nin sözlerinin düşürülmesine karar verdi. Bunun üzerine Greene sözlerini geri aldı ancak özür dilemeyeceğini ifade etti.

Sözlü atışmaların devamında Greene’nin Ocasio-Cortez’e, “Duyguların mı incindi?” diye seslenmesi üzerine Demokrat vekil, “Bebek gibisin, oyun oynamayı bırak!” diye karşılık verdi.

Greene ile Ocasio-Cortez ortasında uzun süren karşılıklı atışmaları ve salondaki sistemi yönetmekte zorlanan oturum başkanı James Comer, birçok defa ikazda bulunmak zorunda kaldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir