Çamaşır Makinesine Yorgan Yerleştirme Tüyosu! Tek Bir Hareketle Çözülüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bahar paklığına öncelikle yorganları yıkamak yahut yıkatmak gerekir. Bunun için, yorgan ve battaniye üzere eşyaları yıkayıp, pak bir formda dolaplara yerleştirmelisiniz.

Yorganı kuruyken çamaşır makinesinin içerisine yerleştirmek kolay iş değildir.

Bu nedenle birden fazla konutta yorganlar kuru temizlemeye verilir. 9 kiloluk ve üzeri yıkama hacmine sahip makinelerde yorgan ya da battaniye yıkanabilir. Yorganı çamaşır makinesine sığdırmak ise maharet istiyor. Şayet çamaşır makineniz uygun büyüklükteyse tavsiye ettiğimiz çöp poşeti metodunu kullanarak bu işi kolaylaştırabilirsiniz.

YORGAN YIKAMANIN PÜF NOKTASI

Bazı yorganlar çamaşır makinesine sığmaz. Yorganı yahut battaniyeyi bir çöp poşetine koyun ve hava geçirmeyecek biçimde kapatın.

Elektrikli süpürge kullanarak poşetin içindeki havayı boşaltın. Yorgan, çamaşır makinesine sığacak kadar küçüldüğünde, makineye yerleştirin.

Yorganı makineye yerleştirdikten sonra çöp poşetini çıkarabilirsiniz. Çöp poşetini makineden çıkarmayı sakın unutmayın.

YIKANAN YORGANIN KÜÇÜLMEMESİ İÇİN BUNLARA DİKKAT

Yorganlar, çamaşır makinesine girdiğinde ıslanınca küçülebilir. Bilhassa yün ve pamuk yorganların çamaşır makinesinde yıkanmama nedeni bu olabilir. Zira doğal gereçlerden yapılmış yorganlarda daha sık görülüyor.

Yorganın küçülmesinin önüne geçmek için yıkama talimatlarına dikkat etmek ve hakikat deterjanı kullanmak da kıymet arz ediyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir