Tabipler En Sağlıklı Kuru Meyveyi Seçti: Her Gün Bir Avuç Yiyin ve Sonuçlarını Görün

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meyvelerin kurutulması ile elde edilen kuru meyveler, hem lezzet hem de yararlı olmaları nedeniyle birçok insan tarafından sevilerek tüketiliyor.

Aşırıya kaçılmaması halinde her kuru meyvenin kendine has yararları ve besin pahaları bulunuyor olsa da, yapılan araştırmalar içlerinde en yararlı olanın kuru üzüm olduğunu gösterdi.

Üzüm çeşitlerinin kurutulmasıyla elde edilen kuru üzümün yararları şu formda:

Kurutulmuş meyveler, bedene günlük aktiviteler için muhtaçlık duyulan enerjiyi direkt sağlayabilen, %57’si fruktoz ve %43’ü glikoz olmak üzere yaklaşık %15 oranında karbonhidrat içeriyor.

Siyah kuru üzüm ise eksiksiz bir C vitamini kaynağı. 100 gramı, birden fazla meyve ve zerzevattan on kat daha fazla oranda C vitamini içeriyor.

Siyah kuru üzüm sıhhati nasıl tesirler?

Araştırmalar, siyah kuru üzümün kan damarlarını yumuşatan, kan damarı geçirgenliğini artıran, kardiyovasküler ve serebral sirkülasyon sıhhati için epey yararlı olan biyoflavonoidler açısından varlıklı olduğunu gösteriyor

Siyah kuru üzüm, bütün besleyici özelliklerine rağmen alternatiflerine nazaran hayli düşük kalorili olmasıyla da büyük bir avantaj sağlıyor. Bu besin, sık sık tüketilmesi halinde kilo aldırmadığı üzere, sağladığı doyuruculuk hissi nedeniyle diyet listelerinin vazgeçilmezi olabiliyor.

Bu nedenle tabipler, her gün bir avuç kuru üzüm yemek sıhhatiniz için harika bir tercihtir yorumunda bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir