28 Yıldır Kayıp Kişi Komşusunun Samanlığında Bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkent Cezayir’in 300 kilometre güneyindeki Celfe ilinin Yargı Konseyi konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Konseyin açıklamasında, bir kişinin 12 Mayıs’ta başsavcılığa gelerek, yaklaşık 30 yıldır kayıp olan kardeşinin El-Kadid kentindeki komşusunun konutundaki koyun ağılında olduğuna dair şikayette bulunduğu kaydedildi.

61 YAŞINDAKİ MESKEN SAHİBİ GÖZALTINDA

İhbarın akabinde geniş çaplı soruşturma başlatılarak isimli kolluk takımlarının kelam konusu meskene gittiği aktarılan açıklamada, konutta yapılan aramada kayıp kişi bulunarak, konutun 61 yaşındaki sahibinin gözaltına alındığı belirtildi.

Savcılığın mağdura tıbbi ve ruhsal bakım sağlanması ve şüphelinin soruşturma tamamlandıktan çabucak sonra savcılığa sevk edilmesi istikametinde talimat verdiği söz edilen açıklamada, olayın, kanunların gerektirdiği tüm titizlikle takip edileceği lisana getirildi.

Ülkede toplumsal medyada alıkonulan kişinin trajik bir durumda, eski kıyafetlerle ve gür sakallı halde bulunmasına ait fotoğraf ve görüntüler paylaşıldı.

Aktivistler de toplumsal medyada platformlarında alıkonulan kişinin samanla kaplı bir çukurda bulunduğu anı gösteren bir görüntü yayınlandı.

16 YAŞINDA KAÇIRILDI

Aktivistlerin aktardığı bilgilere nazaran, 1996 yılında 16 yaşındayken kaçırılan Ömer bin Ümran, 13 Mayıs gecesi komşusunun konutunda samanla kaplı bir çukurda şok halinde ve konuşamaz durumda bulundu.

Aktivistlere nazaran Bin Ümran’ın ailesi, onun 1990’larda Cezayir’de faaliyet gösteren silahlı kümeler tarafından kaçırılıp suikasta kurban gittiğine inanıyordu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir