Türkiye’nin Dijital Prestij Şampiyonları muhakkak oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haberin süratle yayıldığı, bir paylaşımla saniyeler içinde algıların değişebildiği dijital dünyada markalar prestijlerini hakikat yönetebiliyorlar mı? INBUSSINES’IN mayıss ayısında yer alan ve 18.45 İletişim Ajansı iş birliğiyle gerçekleştirilen Dijital Prestij Raporu–DİR100 bu sorunun yanıtını vererek, markaların dijital dünyadaki karnesini net bir biçimde ortaya koyuyor.

B2C şirketlerin odak noktasına alınarak, 20 farklı bölümden en çok konuşulan 100şirketle ilgili 24 milyon içeriğinin tahlil edilmesiyle oluşturulan araştırma, markaların konuşulma hacimlerinin 2022’ye nazaran önemli halde arttığını gösteriyor.

Dijital içeriklerin; toplam sonuç, varsayımı erişim, olumlu, olumsuz, nötr üzere 9 farklı başlık altında tahlil edildiği araştırmada 2023’ün dijital dünyada en prestijli şirketleri listesinde birinci beşte sırasıyla Arçelik, Aras Kargo, Türk Hava Yolları, Netflix ve Trendyol yer aldı.

Dijital dünyada en çok konuşulan marka sıralamasında bu yıl birinci sırayı Türk Hava Yolları alırken, geçen yılın birincisi Netflix bu yıl listeye ikinci sıradan girdi. 2022 yılında 18’incisırada yer alan Trendyol büyük bir muvaffakiyet göstererek 2023’te en çok konuşulan üçüncü marka olarak listeye ismini yazdırdı.

Geçen yıl dijital mecrada en çok konuşulan markalar listesinde birinci onda olan üç marka; Yemeksepeti, Vodafone ve Disney+ ise bu sene listede şaşırtan bir halde geriledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir