Bayan 16 yıldır yemek yemediğini , su içmediğini ve tuvalete gitmediğini sav ediyor: Hekimler nedenini açıklayamıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeme içmeden nasıl yaşadığını anlattı:

16 yıldır aç ve susuz kaldığını argüman eden bayan, hekimlerin kendisinin son derece sağlıklı olduğunu söylediğini ve bunun nedenini bildiğini düşündüğünü söylüyor.
Muluwork Ambau, en son 10 yaşındayken mercimek yediğini söylüyor. Artık 26 yaşında ve o vakitten beri hiçbir şey yemediğini ve içmediğini, zira iştahının olmadığını sav ediyor.

Guinness Dünya Rekoru sahibi ve İngiliz YouTuber Drew Binski, 16 yıllık açlıktan sonra nasıl hayatta kalmayı başardığını öğrenmek için Muluwork’ü ziyaret etmeye karar verdi. Her şeyin nasıl başladığını şöyle anlattı: “Ailemle birlikte yaşıyordum ve benden kahvaltı yapıp okula gitmemi istediler. Yemek yediğimi söyledim ama rol yaptım. Suya ve genel olarak her türlü yiyeceğe olan iştahımı kaybettim. “
Artık Muluwork, kız kardeşi ya da konukların gelmesi durumunda onlara taze yemek hazırlayabilmek için zerzevat yetiştirdiği bahçesinde vakit geçirmeyi seviyor. Şöyle ekledi: “İstediğim kadar yemek yapıyorum ama iştahım yok.”

Muluwork 16 yıldır oruç tuttuğu için tuvaleti kullanmak zorunda da kalmadı. Drew’a şunları söyledi: “Tuvalete gitmemin tek nedeni vücudumu yıkamam gerektiği zamandır. 16 yıldır tuvaleti kullanmıyorum.”
Muluwork hamile kaldığında vücudun doğal enerjisini yenilemek için kendisine glikoz aşıları verildi. Ayrıca süt üretmediği için emziremiyordu ve şöyle açıkladı: “Doğum yaptığımda mama kullanıyordum.”
Kadın, çeşitli tıbbi muayenelerden geçtiğini ve herhangi bir soruna rastlamadıklarını da sözlerine ekledi. Etiyopya’nın başşehri Addis Ababa da dahil olmak üzere üç yıl süren incelemelerin akabinde hekimler onun büsbütün sağlıklı olduğunu tespit etti. Ayrıyeten mide-bağırsak sisteminde yiyecek, su yahut atık eser bulunmadığını da belirttiler, bu da onun “idrar yapma veya dışkılama” gereksinimi olmadığını gösteriyor.
Akıl sıhhatini denetim etmek için Dubai ve Katar’da da testler yapıldı ancak yine dikkate değer bir şey bulunamadı.

Doktorların herhangi bir açıklaması olmasa da Muluwork, olağandışı durumunun “Tanrı’nın takdiri” olduğuna inanıyor. Artık orucuna devam edeceğini ve bir daha yemek yemeyi düşünmediğini söylüyor.
Kendisine inanmayan ve onu dolandırıcı olarak görenlere ise kendisini ziyarete gelmeleri gerektiğini, yakında hiçbir şey yemediğini ve içmediğini göreceklerini söyledi.

Uzmanlara nazaran bayanların günde yaklaşık 2.000 kalori, erkeklerin ise yaklaşık 2.500 kalori tüketmesi gerekiyor. Lakin kesin sayı, ne kadar etkin olduğunuz da dahil olmak üzere birçok şeye bağlıdır. Bu ortada Eatwell Rehberi, insanların günde altı ila sekiz bardak yahut bardak sıvı içmeyi hedeflemesini tavsiye ediyor.

Healthline, bedenin yiyecek ve su olmadan hayatta kalabileceği azamî müddetin bir hafta olduğu konusunda uyarıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir