Dursun Özbek’ten Erden Timur’a: “Fikir Ayrılıkları Var”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Süper Lig’de 2 yıl üst üste şampiyonluğa yürüyen Galatasaray, seçim gündemi nedeniyle sıcak günler yaşıyor.

Özbek’in yeni idare listesinde yer almaması beklenen Galatasaray Sporif A.Ş. Lider Vekili Erden Timur, geçtiğimiz günlerde basına yaptığı açıklamalarda Dursun Özbek ile fikir ayrılıkları yaşadığını belirtmişti.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Habertürk’e yaptığı açıklamalarda fikir ayrılıklarının olduğunu ve bu durumun çok normal karşılanması gerektiğini belirtirken, sarı-kırmızılı kulübün gündemine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İşte Özbek’in açıklamalarından öne çıkanlar…

“Riva bize 170 milyon dolar kar sağladı. Bugün gidin Konsorsiyum bankalarına, genel müdürleriyle konuşun, ‘Hangi kulübün finansal yapısı daha düzgün’ deyin, hepsi Galatasaray der. Galatasaray bu durumdaysa Riva sayesinde. Gelen parayı kullanmadık, finansal borçlarını ödedik. Riva’dan beklentim, 170 kazandık ne kadar bekliyoruz? Şu an anlatıyorlar, ironik anlatıyorlar. 125 villa daha var, yapılacak ve Galatasaray’a ilişkin olacak. Bunu cari fiyatla çarparsan 2-3 milyar TL yapıyor. Gelecek bir para var lakin proje devam ediyor” dedi.

KEMERBURGAZ PROJESİ

Biz Mecidiyeköy projesine ortadan girdik. Ulusal Emlak’tan Kemerburgaz’dan 49 yıllığına kiraladığımız bir arazi var. Değeri kıymet biçilemez. Stadyuma 5, havalimanına 15 dakika. Bu projeyi yapmak için Florya’dan taşınalım, Kemerburgaz’da bize ilişkin olmayan yere gidelim. Mecidiyeköy’den kazanacağımız parayla Florya’dan 40 dönüm yer alalım. Mecidiyeköy bir kaldıraçtı. Eş vakitli bir proje yapıyoruz. Florya’yı Kemerburgaz’a taşıyoruz, her şey hazır imar falan, Florya’yı boşaltacağız da 21 dönüm Galatasaray, 42 dönüm Emlak Konut’un. Bir şey yapmak istiyorsan 42 dönümü satın alacaksın. Para nerede? Mecidiyeköy’ü yapıp satacağız, bu parayı da Florya’daki yere vereceğiz.

Bu üçlü proje muvaffakiyetle yapıldı. Florya’yı 1 milyar 85 milyona satın aldık. Parayı da Mecidiyeköy’deki dairelerden topladık. 18 aylık bir kredi aldım. Banka orada benim imzamı istedi. Hiç çekinmeden imzaladım. 18 aylık krediyi 6 ayda kapattık. Florya’da Galatasaray’ın 21 dönümlük yeri 65 dönüme çıktı. Tapusu Galatasaray’a aittir. Bu ticaretten 5 kuruş borcu yoktur.

“BAZI KONULARDA AYRIŞMALAR OLABİLİR”

Dursun Özbek, Erden Timur ile anlaşmazlık yaşayıp yaşamadığı sorusuna ise; “Erden Timur kardeşim benim. 7 sene önceki başkanlığımda kendisine rica ettim, geldi ve bizim forma sponsorumuz oldu. Galatasaray’ı seven, değerli bir arkadaş. Galatasaray sevdalısı bir arkadaş. Buna hiç kimsenin diyeceği laf yok. Bizim idarede kimi bahislerde ayrışmalar olabilir, herkesin tıpkı şeyi düşünmesini bekleyemezsin. Bizim kültürümüzde başka şeyler düşünebiliriz, uygulamada konsensüsü sağlayıp ona nazaran hareket etmesini bilen bir topluluğuz. Fikir ayrılığı gönül ayrılığı değildir. Erden Timur benim kardeşimdir. Kulübe hizmet etmiştir. Her vakit Galatasaray’a hizmet etmeye devam edecektir. Kimse bu manada bir fitne edebiyatı, dezenformasyonla bu işi diğer düzeye çekmesin” açıklamasında bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir