Brezilya’daki Selden Etkilenen Yüzlerce Hayvanı Kurtardılar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brezilya’nın Rio Grande do Sul bölgesini tesiri altına alan sel felaketinde meyyit sayısı 140’ı geçerken selde mahsur kalan hayvanlar gönüllülerin yardımıyla kurtarılıyor.

Brezilyalı Milletvekili Celio Studart Barbosa ile Belediye Meclis Üyesi Chris Moraes, şimdiye kadar yüzlerce hayvanı selden kurtardı. Chris Moraes en son bir çatıda mahsur kalan atın kurtarılmasına yardım etti.

Milletvekili Celio Studart ile Belediye Meclis Üyesi Chris Moraes, Brezilya’da yaşanan sel felaketinde sel altındaki yerleri botlarla gezerek mahsur kalan yüzlerce hayvanı kurtardı.

Milletvekili Studart dün yaptığı paylaşımda yağmurun hala devam ettiğini belirterek uzun ve yorucu kurtarma çalışmalarına devam ettiklerini söz etti.

Moraes çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada “Rio Grande do Sul’a gönüllü olarak gelen ve daha fazla hayat kurtarmamıza yardımcı olan Ceara’dan arkadaşım, koruyucum ve Milletvekilim Celio Studart desteğiyle bu mücadeleye devam ediyoruz. Günler hiç kolay değil, kurtarış çok, hüzün çok, mutluluk anı çok. Günün 24 saati elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam ediyoruz ve her zaman daha fazlasını yapabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

ÇATIDAKİ ATI KURTARDILAR

Moraes, 9 Mayıs’ta bir atın selden çatıya çıktığı manzaraları televizyondan görerek harekete geçti. Atın bulunduğu yeri tespit için saatlerce uğraştı ve sonunda çatıdaki at bulundu. İtfaiye

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir