Bir adam , pire ısırığından sonra kollarını ve bacağının yarısını kaybetti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

35 yaşındaki Michael Kohlhoff isimli kurban, ayak parmaklarındaki his kaybının akabinde San Antonio acil servisine götürüldü. Ailesi başlangıçta bunun berbat bir grip belirtisi olduğunu düşündü. Adam kısa müddette septik şoka girdi ve organları iflas etmeye başladığından ivedilikle tedavi altına alındı.

Kohlhoff’un annesi, doktorların kendisine kurbanla vedalaşmak için akrabalarını davet etmesi gerektiğini söylediğini söyledi. Adamın erkek kardeşi, Michael’ın birkaç defa mevtin eşiğine geldiğini söylüyor.

11 günlük ağır bakımın akabinde Kohlhoff’un durumu stabilleşti, ancak vazopressör kullanımı nedeniyle ellerinde ve ayaklarında kuru kangren oluştu. Kangren tedaviye yanıt vermedi ve bunun sonucunda doktorlar, her iki kolunun ön koluna kadar olan kısmını ve bacağının bir kısmını kesmek zorunda kaldı.

Doktorlar, sepsisin ve adamın sağlık durumunun hızla kötüleşmesinin sebebini, yakınlarının pire ısırmasından kaynaklandığına göre tifüs olarak adlandırdı . Doktorlar aileye, Kohlhoff’un yaşadığı tifüs çeşidinin Amerika Birleşik Devletleri’nde son derece ender olduğunu söyledi.

ABD Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezlerine nazaran tifüs taşıyan pireler dünya çapında tropikal ve subtropikal iklimlerde bulunur ve enfeksiyon karaciğer, böbrek, kalp, akciğer ve beyin yetmezliğine neden olabilir .

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir