Kendilerine polis süsü verip konfeksiyon işçisini kaçırdılar!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Olay, 28 Ekim 2022 akşamı İstanbul Küçükçekmece’de yaşandı. Küçükçekmece 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya göre, Bilal Basmaji (26) ile S. Ü. (21) aynı konfeksiyon atölyesinde çalışıyordu. Halk Akademi öğrencisi Çiğdem Tosun‘un haberine göre, işyerinde Basmaji ile Üçkun arasında tartışma yaşandı. Atölye sahibi, Üçkun’u haksız bularak 27 Ekim’de işten çıkardı.

ADIM ADIM TAKİP ETTİLER
İşten çıkarılan Üçkun, durumu sevgilisine anlattı. İşten çıkarılmasına Bilal Basmaji’nin neden olduğunu söyledi. S. Ü.’nün sevgilisi İmran Hüseyinaliyev (28) ile iki arkadaşı Alakbar Abdulhasaov (29) ve Abdul Aşirov (20), Bilal Basmaji’nin izini sürmeye başladı.

TENHA BİR BÖLGEYE GÖTÜRDÜLER
28 Ekim akşamı, Basmaji, atölyeden çıkıp İnönü Mahallesi’ndeki evine gitmek üzere olduğu sırada, bu üç kişi Basmaji’yi durdurdu. İmran Hüseyinaliyev, kendisini S. Ü.’nün eşi, diğer iki kişi ise S. Ü. “S. Ü. yengemizdir” diyerek bu kişi ile konuşmak istediklerini söyledi. Basmaji’yi çalıştığı işyerine yakın bir noktaya götüren bu kişiler bir süre sonra bir otomobil getirdi.

‘TAMAM AFFETTİM BIRAKIN’
Basmaji, getirlen otomobile bindirildi. Aracı Hüseyinaliyev sürdü, diğer iki kişi ise Basmaji’yi aralarına alarak tenha bir yere gitti. Bu esnada S. Ü. görüntülü arandı. Bilal Basmaji’nin, S. Ü.’den özür dilemesi istendi. Basmaji, S. Ü.’den özür dileyince bu kişi de “tamam affettim bırakın” dedi.

KENDİSİNİ POLİS OLARAK TANITTI
İmran Hüseyinaliyev bu sırada, sahte bir rozet çıkararak polis olduğunu söyledi. Alakbar Abdulhasaov ise, silahını çıkararak Basmaji’ye “üzerindeki telefonu bana ver” dedi. Basmaji cebindeki 2 telefonu ve üzerindeki 4 bin TL’yi çıkararak bu kişiye verdi. 10 TL para verilen Basmaji, araçtan indirildi. Bu kişiler bu esnada Basmaji’ye “Seni bir daha İnönü Mahallesinde görmeyeceğiz. O işyerine de bir daha gitmeyeceksin” dedi.

‘BAKIŞLARI İLE RAHATSIZ ETTİ’
Bilal Basmaji, yaşadığı olay sonrası polise başvurdu. Yürütülen soruşturma sonrası 4 kişiye dava açıldı. Sanıklar, haklarındaki suçlamaları kabul etmedi. S. Ü. ise, Bilal Basmaji’nin, kendisini bakışları rahatsız ettiğini ancak anılan olayla ilgisinin olmadığını söyledi.

11 YIL 8’ER AY HAPİS
Yapılan yargılama sonrası S. Ü. hakkında beraat kararı verildi. Ancak İmran Hüseyinaliyev, Alakbar Abdulhasaov ve Abdul Aşirov’a iki ayrı suçtan 11 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Karar İstinaf Mahkemesi’ne taşındı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir